Kisat ja tapahtumat

HamR:n kilpailuviikonlopun26.-27.9.20  tulokset:


KOULUKILPAILUT:

He D:3

1. Kiia Jääskeläinen / Orchid´s Sajella 63,36% 
2. Saimi Nopanen / Voto 61,009% 
3. Juuli Ala-Outinen / Cloudberry Edelweiss 105 WM 60,26% 
4. Sara Lahtinen / Bronheulog Lottie 104 W 59,474% 
5. Anna Kaunisto / Havanna Grison 58,947% 
6. Anni Harju / B.A. Pippin 52,368%


He C:2

1. Tiina Pulli / Sanviri / KkR 67,045% 
2. Hanna Virtanen / Vercorin.PS. / HamR 65,909% 
3. Aava Laine / Roinelan Romeo / HamR 63,636% 
Anni Ahola / Black LÁmour / KJR 63,636% 
4. Juuli Ala-Outinen / Cloudberry Edelweiss 105 WM / HamR 61,591% 
Pinja Halme / Masha / STARA 61,591% 
5. Lumia Saarelma / Ralfin / KOR 61,283% 
6. Kiia Jääskeläinen / Orchid´s Sajella / KRC 61,136% 
7. Laura Hassel / Bonmahon Bridge Stone / RaR 60,682% 
8. Saimi Nopanen / Voto / Suomenratsut 60,455% 
9. Sara Lahtinen / Bronheulog Lottie 104W / HamR 60,00% 
10. Annika Nurmiranta / Fieldhill Blue Butterfly 262 C / KJR 59,545% 
11. Lina- Lotta Kavander / Windy Day / POM 59,318% 
Janita Niemi / Pirttirannan Geisha / KJR 59,318% 
12. Anna- Maria Almgren-Malm / Fieldhill Blue Butterfly 262 C / KJR 57,213%


He B:0

1. Maria Räsänen / Bearwood Waldo / HamR 72,00% 
2. Hanna Virtanen / Vercorin.PS. / HamR 67,00% 
3. Tiina Pulli / Sanviri / KkR 63,6% 
4. Anni Ahola / Black LÁmour / KJR 60,08% 
5. Laura Hassel / Bonmahon Bridge Stone / RaR 58,4% 
6. Henna Mayer / Masha / HamR 55,52%


He B K.N Special (SAHY:n mestaruus)

1. Laura Rantamo / Samarah ox / SAHY 70,00% 
2. Johanna Anette Pethman / Windy Day / SAHY 60,8%


HamR juniorimestaruus

1. Aava Laine / Roinelan Romeo 
2. Juuli Ala-Outinen / Cloudberry Edelweiss 105 WM 
3. Sara Lahtinen / Bronheulog Lottie 104 W


HamR seniorimestaruus

1. Maria Räsänen / Bearwood Waldo 
2. Hanna Virtanen / Vercorin.PS. 
3. Henna Mayer / Masha


ESTEKILPAILUT:

Luokka 1. Ristikkoluokka A.0.0                                                                                virhepisteet/aika     

Saimi Nopanen/ Voto                                                                                                      0/58,03 
Aava Kaurala/ Orchid`s Sajella, KRC                                                                      0/91,79 
Anni Harju/ B.A.Pippin, HamR                                                                                   0/99,52 
Elise Kytölä/ Brolawen Jethro, RaR                                                                        0/111,27 
Sara Lahtinen/ Bronheulog Lottie 104 W, HamR                                           4/92,85 
Juuli Ala-Outinen/ Cloudberry Edelweiss 105 WM HamR                       hyl                      

Luokka 2. 50cm 367.1 (A2/A2)          

1. Veeti Dufva/ Ralfin, HamR                                                                                      0-0/26,91 
2.  Sanni Kurki/ Kujalan Taika, KOR                                                                        0-0/29,56 
Aava Kaurala/ Orchid`s Sajella, KRC                                                                     0-0/31,05 
Sanni Marttila/ Ralfin, E-KR                                                                                        0-0/31,36 
Elise Kytölä/ Brolawen Jethro, RaR                                                                       0-0/36,72 
Saimi Nopanen/ Voto, suomenratsut                                                                    4/55,09

Luokka 3. 60 cm 367.1 (A2/A2) HamR juniorimestaruus 2020

1. Johanna Anette Pentham/Windy Day, SAHY                                                0-0/39,95 
2. Lumia Saarelma/ Ralfin, KOR                                                                                   0-0/42,82 
Sanni Kurki/ Kujalan Taika, KOR                                                                                 0-0/44,43 
Mira Hukkanen/ Top Style, Ham (junior 1)                                                            4/62,78 
Henna Mayer/ Masha, HamR (ei lähtenyt)

Luokka 4. 80 cm 367.1 (A2/A2) HamR seniorimestaruus

Noora Metsänen/ Loisto-Vinha, HamR (seniori 1)                                                0-4/40,03 
Maria Räsänen/ Bearwood Waldo, HamR (seniori 2)                                         0-4/54,83 
Henna Mayer/ Masha, HamR (ei lähtenyt)
Laura Hassel/ Bonmahon Bridge Stone, RaR (ei lähtenyt)

Luokka 5. 70 cm 367.1 (A2/A2) SAHY:n mestaruus 2020

Johanna Anette Pentham/Windy Day, SAHY (SAHY 1) 0-0/47,28

HamR juniorimestarit kouluratsastuksessa 2019 I Emma Storey /  Eternita d’Amore II Mira Hukkanen /  Top Style III Weera Korpela /  Tarhakallion Camomilla
Kuvassa vuoden 2019 palkitut juniorit. Vas. yläkulma: Weera Korpela/Tarhakallion Camomilla junioreiden koulumestaruus 3. sija. Vasen ala: Emma Storey. Junioreiden koulumestaruus 1. sija ja HamR:n menestynein juniori koulu kiertopalkinto. Keskellä: Ella Ukkola seuran menestynein esteratsastaja. Ranking 1. Oikea yläkulma: Minja Ristola/Joihun Kloppi seurakilpailujen rataesteiden kiertopalkinto, ranking 2. Oikea alakulma: Junioreiden kannustuspystin sai Laila Forsman.

                                                                            Vuoden 2019 KIERTOPALKINNOT

Junioreiden koulu         Emma Storey 

(seurakilp.)

Junioreiden este            Minja Ristola

Senioreiden koulu         Heidi Olli 

(seurakilp.)

senioreiden este            Heidi Olli

(seurakilp.)

Junioreiden kannustuspysti       Laila Forsman 

Vuoden putoaja                                  Noora Metsänen 

Menestynein kouluratsastaja     Sari  Ahmaskaari    

Menestynein esteratsastaja         Ella Ukkola